Zaniklá kaple Božího Těla Application icon

Zaniklá kaple Božího Těla 1.0

55.4 MB / 1+ Downloads / Rating 5.0 - 1 reviews


See previous versions

Zaniklá kaple Božího Těla, developed and published by Virtual History, has released its latest version, 1.0, on 2016-12-05. This app falls under the Education category on the Google Play Store and has achieved over 100 installs. It currently holds an overall rating of 5.0, based on 1 reviews.

Zaniklá kaple Božího Těla APK available on this page is compatible with all Android devices that meet the required specifications (Android 2.3+). It can also be installed on PC and Mac using an Android emulator such as Bluestacks, LDPlayer, and others.

Read More

App Screenshot

App Screenshot

App Details

Package name: com.VirtualHistory.Kaple

Updated: 8 years ago

Developer Name: Virtual History

Category: Education

Installation Instructions

This article outlines two straightforward methods for installing Zaniklá kaple Božího Těla on PC Windows and Mac.

Using BlueStacks

  1. Download the APK/XAPK file from this page.
  2. Install BlueStacks by visiting http://bluestacks.com.
  3. Open the APK/XAPK file by double-clicking it. This action will launch BlueStacks and begin the application's installation. If the APK file does not automatically open with BlueStacks, right-click on it and select 'Open with...', then navigate to BlueStacks. Alternatively, you can drag-and-drop the APK file onto the BlueStacks home screen.
  4. Wait a few seconds for the installation to complete. Once done, the installed app will appear on the BlueStacks home screen. Click its icon to start using the application.

Using LDPlayer

  1. Download and install LDPlayer from https://www.ldplayer.net.
  2. Drag the APK/XAPK file directly into LDPlayer.

If you have any questions, please don't hesitate to contact us.

Previous Versions

Zaniklá kaple Božího Těla 1.0
2016-12-05 / 55.4 MB / Android 2.3+

About this app

Poutní kaple zasvěcená ke cti Nejsvětějšího (Božího) Těla a Krve Páně a P. Marie a sv. Felixe a Adaucta byla vybudována v letech 1382-1393 na někdejším Dobytčím trhu, dnešním Karlově náměstí. Kaple byla založena v blízkosti původní dřevěné, později kamenné věže, z níž byly vystavovány ostatky světců a některé klenoty z korunovačního pokladu císaře Karla IV.
Kaple byla vystavena v jeho středu v podobě centrály s věncem kaplí a masivní čtvercovou věží situovanou nad středem stavby. Základ půdorysu měl zřejmě podobu řeckého kříže, jehož ramena s výjimkou západní strany byla ukončená polygonálními závěry a v diagonálách vsunuty patrně mezi ramena další polygonální kaple. Stavba byla orientována k východu, s hlavním vstupem ze západu od Zderazu a bočním z jihu od Emauz. Předchůdcem stavby byla dřevěná věž, z níž byly každoročně poutníkům ukazovány svaté ostatky náležející k říšskému korunovačnímu pokladu, získanému Karlem IV. v roce 1350 a doplněné o další relikvie, chované pak na Karlštejně a ve svatovítském pokladu. V roce 1403 byla kaple předána Pražské univerzitě, které sloužila až do počátku 17. století, mimo jiné jako pohřebiště významných osobností univerzitního života. V roce 1628 převzali kapli jezuité, v roce 1784 byla svatyně zrušena, odsvěcena a po roce 1789 prodána v dražbě na stavební materiál. Ke zboření došlo krátce po roce 1790. Pozůstatky kaple jsou dnes z části ukryty pod dnešní vozovkou a parkem.


Virtuální model jedné z možných variant podoby kaple a kamenné věže, zaniklých koncem 18. století, vznikl v roce 2016 a vychází z jejich hmotového modelu, který byl vytvořen pro výstavu Praha Husova a husitská 1415-2015. Výstavu připravil Archiv hl. města Prahy a byla zpřístupněna v Clam-Gallasově paláci v roce 2015. Model je součástí sbírek Muzea hl. města Prahy.


Digitální modely brány kaple Božího Těla a ostatkové věže na Karlově náměstí byly vytvořeny pro virtuální výstavu Karel IV. a Praha – urbanismus, stavební typy a vybrané stavební projekty (www.praha-archeologicka.cz). Výstava vznikla za podpory MK ČR jako součást Národních oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. a je zařazena do programu Strategie AV21.