Palkinto Application icon

Palkinto 3.0.11

4.5 MB / 0+ Downloads / Rating 5.0 - 1 reviews


See previous versions

Palkinto, developed and published by Halász Tony Wang, has released its latest version, 3.0.11, on 2020-10-17. This app falls under the Maps & Navigation category on the Google Play Store and has achieved over 10 installs. It currently holds an overall rating of 5.0, based on 1 reviews.

Palkinto APK available on this page is compatible with all Android devices that meet the required specifications (Android 5.1+). It can also be installed on PC and Mac using an Android emulator such as Bluestacks, LDPlayer, and others.

Read More

App Screenshot

App Screenshot

App Details

Package name: com.bankirobot.palkinto

Updated: 4 years ago

Developer Name: Halász Tony Wang

Category: Maps & Navigation

New features: Show more

App Permissions: Show more

Installation Instructions

This article outlines two straightforward methods for installing Palkinto on PC Windows and Mac.

Using BlueStacks

  1. Download the APK/XAPK file from this page.
  2. Install BlueStacks by visiting http://bluestacks.com.
  3. Open the APK/XAPK file by double-clicking it. This action will launch BlueStacks and begin the application's installation. If the APK file does not automatically open with BlueStacks, right-click on it and select 'Open with...', then navigate to BlueStacks. Alternatively, you can drag-and-drop the APK file onto the BlueStacks home screen.
  4. Wait a few seconds for the installation to complete. Once done, the installed app will appear on the BlueStacks home screen. Click its icon to start using the application.

Using LDPlayer

  1. Download and install LDPlayer from https://www.ldplayer.net.
  2. Drag the APK/XAPK file directly into LDPlayer.

If you have any questions, please don't hesitate to contact us.

Previous Versions

Palkinto 3.0.11
2020-10-17 / 4.5 MB / Android 5.1+

About this app

Probléma
A légszennyezés hazánkban, és különösen városunkban, Nyíregyházán az utóbbi években fokozatosan vált égető problémává. Ennek jele az is, hogy városunk ellen is kötelezettségszegési eljárást kezdeményeztek már több alkalommal is. Nyíregyháza Város levegőminőségét a Széna téren üzemelő automata mérőállomás a nap 24 órájában folyamatosan figyeli. A levegőminőséggel kapcsolatos hivatalos mérési adatok a www.levegominoseg.hu internetes oldalon tekinthetők meg.
Az egészségügyi határértéket a levegőbe kerülő szálló por (PM10) esetében lépjük túl a legsúlyosabban. A PM10 legnagyobb mértékben a szakszerűtlen lakossági fűtésből, valamint a dízeljárművekből származik. Sokat javítana a PM10-kibocsátás mértékén a lakossági lignittüzelés és a tiltott hulladékégetés elleni hatékony fellépés, valamint az épületek energiahatékonyságának nagyarányú javítása mellett a fűtési rendszerek széleskörű cseréje, korszerűsítése.
A PM10 (esetleg a PM2,5) értékeinek időbeli, és térbeli eloszlásának meghatározása kulcsfontosságú mind a betegségek megelőzése és megfigyelése, mind azon intézkedések tervezése miatt, amelyek élhetővé teszik a várost. Ilyen pl. városi közlekedés tervezése, a zöldfelületek növelése, és a szennyezőforrások beazonosítása.

Megoldás
A fenti problémák megoldását keresve a város, a középiskolások, egyetemisták, urbanisták, szakmai szervezetek csatlakoztak a Climathon mozgalomhoz. A levegőminőség javításán belül a város 5 kihívást azonosított, amelyek a következők: mérés, adatgyűjtés; tudatosítás; közlekedés; zöldfelület fejlesztés; szabályozás. Mi a mérés, és az adatgyűjtés területén vállaltuk, hogy a technikai hátteret biztosítjuk.
A projekt célja egy olcsó eszköz kifejlesztése, és megépítése a PM10 szennyezettség mérésére, úgy, hogy az adatok könnyen összehasonlíthatók legyenek máshol mért hasonló adatokkal, ezért a mérési folyamat pontos protokoll szerint történik. A mikrokontrollert, és a szenzorokat tartalmazó doboz a szerverre küldi az adatok, ahol azokat tároljuk, de akár rögtön is megjeleníthetőek.

Egy tesztmérés
Rendszerünk agyát egy Raspberry Pi 3 mikroszámítógép adja. Régebben is dolgoztunk ezzel az eszközzel így ismerjük, és az összes port hasznos számunkra. A legfontosabb része egy Honeywell HPM Series szenzor, amely képes a számunkra fontos részecskék detektálására, hogy ezeket továbbítani tudjuk az adatbázisba. Mivel a városban több mozgó adatgyűjtést szeretnénk csinálni, így nagyon fontos, hogy pontos adatot kapjunk a szenzor elhelyezkedéséről, emiatt építenénk bele egy GPS modult is. A kommunikációról is ez a GPRS modul gondoskodna, így egy kompakt eszközt alkotunk meg.

Jövő
A jövőben szeretnénk felhelyezni ezeket a mérőegységeket a buszokra, hogy a város szennyezettségének feltérképezzük. A tömegközlekedés viszonylag sűrű, és az adott útvonalon, adott időpontokban közlekedő járatok segítségével nagyon pontos adatokat tudnánk nyerni. Felméréseink szerint nagyon sok városlakó szeretne részt venni a mérésben, akár úgy is, hogy pl. a kerékpárjukon rögzítenék a mérőeszközt, és szeretnének visszajelzéseket kapni a szennyezettséggel kapcsolatban. Hogyan tud segíteni egy városlakó abban, hogy védekezzünk, és tartsuk tisztán a városunkat? Egy olyan applikáció fejlesztése is tervben van, amely támogatja, hogy tömegközlekedéssel/gyalog/biciklivel járjanak a lakosok. Ezzel pontokat szereznek, és ezeket a pontokat azzal jutalmazzuk, ezeket pedig fák ültetésére fordítanánk, így a lakosnak is van motivációja.

New features

Beta

App Permissions

Allows applications to open network sockets.
Allows an app to access approximate location.
Allows applications to access information about networks.
Allows applications to access information about Wi-Fi networks.
Allows using PowerManager WakeLocks to keep processor from sleeping or screen from dimming.