Hello Earth Application icon

Hello Earth 0.44

42.9 MB / 1+ Downloads / Rating 5.0 - 1 reviews


See previous versions

Hello Earth, developed and published by Neurodio, has released its latest version, 0.44, on 2024-11-28. This app falls under the Medical category on the Google Play Store and has achieved over 50 installs. It currently holds an overall rating of 5.0, based on 1 reviews.

Hello Earth APK available on this page is compatible with all Android devices that meet the required specifications (Android 4.1+). It can also be installed on PC and Mac using an Android emulator such as Bluestacks, LDPlayer, and others.

Read More

App Screenshot

App Screenshot

App Details

Package name: com.Neurodio.Hello_Earth

Updated: 2 months ago

Developer Name: Neurodio

Category: Medical

New features: Show more

App Permissions: Show more

Installation Instructions

This article outlines two straightforward methods for installing Hello Earth on PC Windows and Mac.

Using BlueStacks

  1. Download the APK/XAPK file from this page.
  2. Install BlueStacks by visiting http://bluestacks.com.
  3. Open the APK/XAPK file by double-clicking it. This action will launch BlueStacks and begin the application's installation. If the APK file does not automatically open with BlueStacks, right-click on it and select 'Open with...', then navigate to BlueStacks. Alternatively, you can drag-and-drop the APK file onto the BlueStacks home screen.
  4. Wait a few seconds for the installation to complete. Once done, the installed app will appear on the BlueStacks home screen. Click its icon to start using the application.

Using LDPlayer

  1. Download and install LDPlayer from https://www.ldplayer.net.
  2. Drag the APK/XAPK file directly into LDPlayer.

If you have any questions, please don't hesitate to contact us.

Previous Versions

Hello Earth 0.44
2024-11-28 / 42.9 MB / Android 4.1+

About this app

„Halo Ziemia!” to terapeutyczna gra miejska przeznaczona dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD). Ten nowatorski projekt jest odpowiedzią na potrzeby terapeutyczne tzw. wysokofunkcjonujących dzieci i młodzieży z ASD, w przypadku których niezwykle istotne jest uzyskanie jak największego stopnia życiowej samodzielności. Stąd potrzeba ćwiczenia praktycznych umiejętności przydatnych w funkcjonowaniu codziennym, wystawiania na oddziaływania społeczne i nauka elastyczności.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że problem autyzmu dotyczy aż 
1,5-3% populacji państw wysokorozwiniętych. Mimo udogodnień w systemie edukacji, trud terapii dzieci wysokofunkcjonujących spoczywa w znacznej mierze na rodzicach lub opiekunach, a także na prywatnych placówkach. Należy przy tym podkreślić, że tylko systematycznie prowadzona, wielokierunkowa terapia daje dzieciom i młodzieży z ASD szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. A w przypadku dzieci wysokofunkcjonujących, dla których przede wszystkim przeznaczona jest nasza gra, ta szansa jest zdecydowanie większa.

Gry miejskie stają się coraz bardziej popularną formą rozrywki. Pozwalają na grywalizację zwiedzania nowych miast, odkrywanie mniej znanych miejsc w swoich własnych miastach, czy nawet wspomaganie ciekawych lekcji historii. Wart dostrzeżenia jest także ich potencjał terapeutyczny. W przypadku osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu mogą być wykorzystane do zachęcenia młodzieży do wychodzenia poza przysłowiowe „cztery ściany” swojego domu i korzystania z tego, co miasto i jego mieszkańcy mają do zaoferowania. Jednocześnie aplikacja na smartfony z systemem Android pilnuje, czy dziecko nie wyszło poza zaplanowany dla zadania obszar, czy nie przegapiło przystanku w trakcie jazdy autobusem i czy ostatecznie dotarło do celu. W sytuacji, gdy zboczy z trasy lub przegapi przystanek – wesprze, podpowiadając drogę.

Ważna jest zwłaszcza samodzielność dzieci w realizacji zadań zaplanowanych w grze. Dzięki smartfonowi, na którym zainstalowana będzie aplikacja, będą miały stały podgląd do opisu kolejnych etapów zadania, wspomniane wskazówki dotyczące dojścia lub dojazdu na miejsce realizacji zadania, a Państwo zyskują możliwość upewnienia się gdzie Państwa dziecko aktualnie się znajduje.

Gra „Halo Ziemia!” jest adresowana zasadniczo do dzieci w wieku od 10 do 16 lat, ale może z niej z powodzeniem korzystać również starsza młodzież. Z kolei młodsze dzieci mogą użyć jej do trenowania czynności realizowanych w domu: od przygotowania sobie kanapki po segregowanie prania. Ważnym jej elementem jest również zdobywanie umiejętności związanych z planowaniem złożonych, wieloetapowych czynności.

Zadania są częścią fabuły, w której nieporadni kosmici proszą o pomoc w realizacji codziennych czynności. Za pomoc nagradzają gracza punktami i nagrodami. Członkowie tej kosmicznej rodziny w zabawny sposób wprowadzają do kolejnych zadań, uzasadniając do czego są im potrzebne. Bo skąd mogą wiedzieć, że pizzy nie zamawia się pocztą, a je się ją wspólnie przy stole. „Halo Ziemia!” powstała dzięki współpracy naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracowników Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Aspergera „ASPI” w Bydgoszczy oraz firmy „Neurodio”, która przygotowała aplikację na urządzenia mobilne. Zespołem kieruje dr hab. Jacek Matulewski. Zadania były przygotowywane przez Jacka Matulewskiego, Barbarę Golasik (pedagog) i Katarzynę Matulewską (psycholog), a zweryfikowała je prof. Ewa Pisula, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego.

New features

Poprawa ankiet.

App Permissions

Allows applications to open network sockets.
Allows applications to enter Wi-Fi Multicast mode.
Allows applications to access information about networks.
Allows an app to access precise location.